סוגי טיח דקורטיבי לשימוש בבניין

קטגוריות מאמרים

מאמרים קשורים

סוגי טיח דקורטיבי לשימוש בבניין

נתחיל ברקע כללי על מה תפקידו של הטיח בבניין

לטיח מספר תפקידים חשובים החל מיצירת מישוריות ושכבה שעליה ניתן למרוח חומרי גמר לפני צביעת אלמנטים שונים בבית, כמו כן תפקידו של הטיח הוא איטום מפני מים ובמקרים מסויימים הוא גם אחראי על בידוד תרמי, תפקיד נוסף לטיח הוא ציפוי דקורטיבי למבנה (מה שנדון עליו בהרחבה בקטע שלפנכם).

ראשית נתחיל בחלק מסוגי הציפויים אשר קיימים ויש לקחת בחשבון שכדאי לקחת קבלן שכבר מנוסה בעבודה עם אותו סוג טיח ולראות עבודות שלו קודם (כמו בכל פרט  אחר בבית).

טיח מינרלי על בסיס סיד

זהו טיח בעל מראה אותנטי נותן טקסטורה חלקה, בזכות היותו עשיו חומרים טבעיים הוא בעל אופי נושם ועמידות גבוהה לאורך זמן, ניתן לרחוץ אותו בקלות והמראה שלו הוא מאוד מיוחד ואותנטי הגוון שלו נראה כאילו משתנה מזוויות שונות יוצר מראה מיוחד וניתן גם לשלב אותו בשלל סוגי בנייה וסגנונות עיצוביים, אם נאצלים לעשות תיקון בטיח זה זה פחות נורא מהטיח האקרילי שבו רואים את התיקון על גבי הקיר בטיח המינרלי ניתן לעשות תיקון מבלי שייראה לאחר מכן.

טיח מינרלי על בסיס סיד

טיח זה הוא יקר בהשוואה לשליכט האקרילי ויותר מתאים למי שמוכן להשקיע יותר על מנת לקבל מוצר ייחודי ובעל עמידות טובה.

טיח מסוג ווגה

גם כן הוא טיח מינירלי אשר מתחיל להיות נפוץ בארצנו בהתחלה ראינו אותו בתוך חדרי מקלחת או קירות יחידים בסלון אך כמובן יש גם בתים אשר מצופים בסוג טיח זה ניתן ליצור בו שלל טקסטורות וצבעים, כגון חלק עם חורים עדינים, מסורק, או משופשף.

טיח הטלדקט

טיח עתיק שמקורו במרוקו עשוי גם כן הוא מחומרים מינרליים ועמיד מאוד במים בעל עמידות גבוהה מאוד וברק אשר נשאר לאורך זמן ועמידות לאורך זמן.

בשל עלותו הגבוהה ומספר בעלי המקצוע אשר יודעים ליישם אותו עלות טיח זה היא גבוהה ולכן עושים איתו בדר"כ חללים קטנים כגון חדרי רחצה ( למי שרוצה צבע לא שגרתי ומשהו שונה מהרגיל).

טיח הטלדקט