מחיצות בלוק או גבס? מה עדיף

קטגוריות מאמרים

מאמרים קשורים

מחיצות בלוק או גבס? מה עדיף

השאלה שעולה מידי היא: למה בחלק מהמבנים עושים מחיצות בלוק ובחלק מחיצות מגבס?

קודם כל אני חושב שיש כאן עניין של העדפה אישית ויש קבלנים אשר פשוט רגילים לשיטה מסויימת והם "רצים" איתה לאורך הפרוייקטים שלהם לכן כתבתי את הקטע הקצר שלפניכם כדי לעשות קצת סדר.

יש אולי איזו סטיגמה לקירות גבס שאולי הם פחות חזקים ומרגישים קצת פחות מבודדים רעש, נותנים תחושה של משהו שאינו עמיד חלש לעומת מחיצות מבלוקי בטון או כל בלוק אחר כמו פומיס או בלוקי גבס שהם נבנים בשיטה הרטובה בדיוק כמו שהיו בונים פעם וזה לא סוד שפעם היו בונים בתים לעשרות שנים, עם זאת הטכנולוגיה היום התקדמה פלאים ויש לנו המון פתרונות לבנייה בשיטה היבשה והמתועשת כמו שהיא נראת בשפה המקצועית (מחיצות גבס).

מחיצות מגבס

נתחיל בכך שהשיטה הזו מהירה בהרבה מה שאומר פחות זמן = פחות שעות עבודה = פחות עלויות, אין טיח אין חציבות לתשתיות ומקבלים קירות ישרים ומוכנים לצבע, הנחת התשתיות מתבצעת בקלות רבה יותר כפי שהזכרתי קודם אין צורך לחצוב אין צורך לטייח שוב והכי חשוב לעשות שפכטל שיביא את הקיר לאותה רמה של מישוריות כמו של לוח גבס.

מבחינת חוזק יש כיום לוחות כמו צמנט בורד ואקווה פאנל שמתאימים אפילו לשימוש חיצוני והם מגיעים לרמת חוזק מצויינת.

קיימים שלל סוגים של בידוד מרעשים שעושים עבודה מצויינת ויש לוחות גבס המיוחדים לבידוד רעשים, ניתן גם ליישם לוחות בשתי שכבות לבידוד רעשים משופר, יש גם לוחות לחדרים רטובים ולוחות חסיני אש.

כן אבל אי אפשר לתלות על קירות גבס פריטים כבדים כי הוא פשוט לא יחזיק אתם בטח אומרים לעצמכם, אבל גם לזה יש פתרון קיימים דיבלים מיוחדים למשקל כבד ואם זה לא מספיק אז בזמן בניית הקיר פשוט מוסיפים חיזוקים מלוחות עץ שנותנים מענה מצויין לתליית פריטים כמו טלויזיות וכוורות מלאה בספרים תחזיק מעמד גם כן (מניסיון אישי).

לא פעם קרה שאחרי בניית הקיר החדר נראה ללקוח פתאום קטן מאוד ולא בידיוק מה שהוא דמיין. במחיצות הגבס הרבה יותר כל לערוך שינויים תוך יצירת נזק מינימאלי ועיכוב בלוחות הזמנים.
לסיכום אני מאוד אוהב את הבלוקים והבנייה בשיטה הישנה והטובה שנותנת תחושה של משהו עמיד חזק ויציב יותר אבל מצד שני אם אנחנו יכולים לקבל את אותה תוצאה ולרוב אפילו טובה יותר בעלות נמוכה ובזמן קצר יותר למה לא?